Ознака: полициски службеници

Кривична пријава за тројца полициски службеници за „несовесно работење во службата”

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против три лица - полициски службеници до Основното јавно обвинителство за гонење...

Многу опожарени возила, малку криминалистички индиции за мотивите и сторителите

На сите овие кривичноправни случаи со пиромански заеднички именител на сторителите работат специјално обучени и искусни полициски инспектори, кои, за жал, сѐ уште немаат...

Бараа сертификати, пронајдоа дрога

Во акцијата на полициски службеници од Битола, синоќа пронајдоа дрога во угостителски објект, а во друг угостителски објект во координација со овластени лица од други...

На терен – 583 полицајци ангажирани во гаснењето на пожарите

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 7 часот наутро вчера до 7 часот денеска, во активностите за гаснење и превенирање на пожарите...

Извршен претрес кај тројца полициски службеници осомничени за оддавање на службени...

Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди...

Спасовски – Филипче: Приоритетно вакцинирање на полициските службеници

Денеска, во Министерството за внатрешни работи, по покана од министерот Оливер Спасовски, се одржа работен состанок меѓу раководствата на Министерството за внатрешни работи и...

Билтен

Кај двајца скопјани пронајдена марихуана Полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Благоја Стефковски ги уапсиле Е.Б. (32) и Д.Ф. (31), двајцата од Скопје, затоа што...

Кривична пријава за несовесно работење против петмина полициски службеници од Велес

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди на МВР постапувајќи по примена анонимна претставка за настан којшто се случил на 9 декември...

Приведени полициски службеници од граничниот премин Богородица за земање мито

Петорица полициски службеници од граничниот премин Богородица биле приведени поради сомнежи за земање на мито, соопшти МВР. Полицијата добила оперативни сознанија за незаконско постапување на...

Извршена контрола на полициски службеници под сомнение дека се корисници на...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потврди дека е извршена контрола во СВР Тетово со цел да утврди дали се точни информациите дека...