Ознака: полициски синдикат

Спасовски: Ги решаваме проблемите на полициските службеници

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководството на министерството, оствари работна средба со делегација на македонскиот полициски синдикат, предводена од...

Француската полиција на протест близу Националното собрание во Париз

Полициските синдикати ги изнесоа своите членови на масовен протест во францсукиот главен град бригадирот Ерик Масон, 36-годишен полицаец беше застрелан за време на операција...

Полициски синдикат: Работиме професионално, а не водени од предрасуди и стереотипи

Во однос на наводите од невладината „Платформа за родова еднаквост”, Македонскиот полициски синдикат реагира преку соопштение. Во него се вели дека полициските службеници имаат...

Спасовски на средба со претставници на Македонскиот полициски синдикат

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, имаше средба со претставници на Македонскиот полициски синдикат предводени од претседателот, Марјан Кицев. На средбата се разговараше за...

Полицискиот синдикат незадоволен што случајот со прегазениот полицаец се третира како...

Македонскиот полициски синдикат следејќи го текот на постапката со нападот на полициски службеници од страна на група на лица на подрачјето на ОВР Прилеп...

Полициски синдикат: Нападот врз полицајци е напад и врз државата

Македонскиот полициски синдикат, најостро го осудува вчерашниот настан, кога група дрвокрадци ја нападнале полициската патрола од пет полициски службеници кај селото Степанци, во општина...

Полицискиот синдикат бара парична награда за вработените од најмалку 25.000 денари

Раководството на Македонскиот полициски синдикат во периодот кој што измина на повеќе наврати од министерот Чулев покрај низата барања, бараше на сите вработени во...

Донација од 3.500 заштитни визири за Македонскиот полициски синдикат

Членовите на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари-АМСЛ, 3Д Принт Медицинска опрема денес на раководството на Македонскиот полициски синдикат му донираа 3.500 заштитни визири...

Македонскиот полициски синдикат бара подобри процедури за заштита од коронавирусот

Македонскиот полициски синдикат во врска со поставеното видео на социјалната мрежа Фејсбук, за кое тврди дека е неовлстено снимено, а на кое се забележуваат...

Македонскиот полициски синдикат бара да им додели парична помош на заболените...

Македонскиот полициски синдикат со оглед на новонастаната состојба предизвикана од ковид-19, појавата на неколку случаи на заболени колеги од вирусот и случајот на починат...