Ознака: повредено

Десетгодишно дете повредено на ногата поради напад од бездомно куче

Во Тетово десетгодишно дете е повредено од бездомно куче, а неговата мајка на социјалните мрежи објави фотографија од раните на ногата. Инцидентот се случил...

Повредено едно лице од огнено оружје во близина на поликлиниката Бит...

Едно лице е повредено со огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје. Повредениот маж со прострелна рана во ногата е пренесен...

Четиригодишното дете од Струмица е во стабилна состојба, другите деца од...

Четиригодишното дете од Струмица, кое со тешки повреди беше донесено на Детската клиника во Скопје, во моментов е со стабилни витални параметри, на лекување...

Со скршеници и хематоми примено 16-месечно дете во болница, го подготвуваат...

Со скршеници и хематоми, вчера во охридската болница „Св. Еразмо“ било примено 16-месечно дете, а оттаму итно префрлено на Детска хирургија во Скопје, информираше...

16-годишен велосипедист од Битола тешко повреден при удар од автомобил

16-годишно момче од Битола било тешко повредено при удар од автомобил кој бил управуван од 21-годишен битолчанец. Несреќата како што соопшти МВР се случила вчера...

Teшко повредено дете, таткото го удрил со автомобил

Во попладневните часови на 9 декември во полиција било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено тешко повредено дете од Скопје. Во меѓувреме,...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата...

Седумгодишно дете тешко повреденo во сообраќајна несреќа во Беровско

Седумгодишно дете е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Виница – Берово. Според информациите на МВР, несреќата се случила на...

Девојче повредено во тешка сообраќајна несреќа на Качанички пат

Во тешка сообраќаjна несреќа која попладнево се случила на Качанички пат повредено е девојче кое во инцидентот се здобило со скршеница на потколеницата. Во сообраќајката...

Прегазено 11-годишно девојче на паркинг пред болница

Единаесетгодишно девојче од Велес е тешко повредено во Неготино кога во дворот на една здравствена установа во неа удрило патничко возило „Киа Спотаж“. Полицијата соопшти...