Ознака: патека

Следува трка на најдолгата патека во календарот

Трката на најдолгата патека во календарот на Формула 1, Спа (Белгија), на програмата е утре, како последна трка сезонава пред летната речиси едномесечна пауза,...

Автопатот не е велосипедска патека

Оние велосипедисти што ги затекна нашата екипа, а беа десетина, кои возеа по автопатот Скопје - Тетово - Гостивар, се однесуваа како да се...

Даниел Крег доби ѕвезда на Холивудската патека

Ѕвездата на филмовите за Џејмс Бонд, Даниел Крег (53), ќе добие своја ѕвезда на Холивудската патека на славните, која е туристичка атракција во Лос...

Патеката до Тумбе Кафе доби нов асфалт

БИТОЛА Од потегот над зоолошката градина во Битола, деновиве почна асфалтирањето на пешачката патека на Тумбе Кафе. Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, откако изврши...

Велосипедистите добија пионерска велосипедска патека на Водно

Љубителите на планинарскиот велосипедизам добија нова нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“. Патеката беше отворена со...

Следува трката на славната патека „Монца“

Светскиот првак и водечки возач сезонава во Формула 1 (Ф1), Луис Хамилтон, ќе се обиде утре да ја забележи шестата победа на патеката „Монца“...

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Американскиот актер Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа на својот...

Како сами да си направите камена патека во дворот

Убаво уредена камена патека може да му даде посебен шарм на вашиот двор, а наедно е и најевтино решение за едноставен, модерен и функционален...

Илјадници велосипедисти, а ниту една велосипедска патека во Битола

Обично кога во Битола ќе се зголеми бројот на ПМ-честичките и кога битолчани ќе почнат да се задушуваат од нечист воздух, а и кога...