Ознака: пакет

Кои три проекти од Македонија ќе бидат поддржани во пакетот од...

Нова финансиска помош од Европската комисија за Западен Балкан Од 14 одобрени проекти за земјите од Западен Балкан, три проекти се апликации на Македонија. Тие...

Парите во пакетот на ВМРО-ДПМНЕ

Настани, симболи, алузии Од дамнина е речено дека политиката е куртизана, ама колку што е куртизана толку е и пари. Нема политика што не е...

Во Унијата како пакет или распакувани

Плановите на Брисел за интеграција на Западен Балкан во ЕУ Од држава што прва од сегашното регионално друштво го потпиша Договорот за асоцијација и стабилизација...

Украински амбасади добиле „крвав пакет“ со животински очи

Неколку украински амбасади, вклучително и Амбасадата во Загреб добиле „крвави пакети“ со животински очи, соопшти денеска украинското Министерство за надворешни работи. Пакетите, натопени во течност...

Има ли нејаснотии и недоречености во најновиот пакет мерки

Експертската јавност и бизнисмените се поделени во прогнозите за целисходноста на владините мерки. Па, така, додека некои од експертите очекуваат дека мерките може да...

Димитров: Пакетот од 70 милиони евра е важен за приоритетните групи...

Владата го поздравува денешното усвојување на пакетот од 70 милиони евра во рамките на Инструментот за претпристапна помош (ИПА II) за финансирање на пристапот...

Трамп го потпиша пакетот економска помош од 900 милијарди долари

Под притисок на пратениците во Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп синоќа го потпиша пакетот помош за економијата од 900 милијарди долари, по повеќедневен отпор,...

Трамп одбива да го потпише пакетот за помош на населението

Претседателот на САД, Доналд Трамп, засега одбива да го потпише пакетот за помош за Американците погодени од пандемијата. Тој повтори дека сака финансиската помош...

Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, при што во...

Пакет со отров испратен до Доналд Трамп

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два теста за да се потврди...