Ознака: отворено писмо

Отворено писмо на вработени во секторот игри на среќа до Пендаровски:...

Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ упати отворено писмо до претседателот Стево Пендаровски по повод усвојувањето на   измените и...

Неправда ќе биде ако не ја послушате совеста!

Заменик-помошник државниот секретар на САД, Габриел Ескобар, повторно е во посета на Македонија и овој пат во улога да ги поттурне работите што некаде...

Отворено писмо до Емануел Макрон

Записи во несоница Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција, ви го пишувам ова писмо како жител на еден мал и столчен народ, некогаш...

Укинете го членот 11 што ги зголеми платите наместо да молчите,...

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски преку отворено писмо им се обрати на спикерот Талат Џафери, координаторите на пратеничките групи на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ,...

Таравари побара кревање на западен фронт против корупцијата во отворено писмо...

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, упати отворено писмо до амбасадорите од САД и ЕУ, за да ги повика на формирање заеднички фронт...

Со примањето на Охридската архиепископија во канонско единство изградивте одбранбен ѕид...

Група интелектуалци со отворено писмо му се заблагодарија на вселенскиот патријарх Ваша Сесветост, сепочитуван Татко на Православните и Вселенски Патријарх Г. Г. Вартоломеј, Ние, долу потпишаните...

Отворено писмо од Еуромакс Ресоурцес

Почитувани, Дозволете ни и во оваа прилика принципиелно да ги пренесеме изразите на почитување до граѓанското здружение „Здрава Котлина“ – Струмица, за реализираното легитимирање во...

Не може да се очекува една страна во преговорите да изврши...

Бугарски интелектуалци порачуваат Неприфатливо е оспорувањето на македонската нација и јазик. Несоодветно е да се очекува едната страна во преговорите да изврши политичко самоубиство, истакна...

Идентитетот не смее да биде основа за политички диктат

Отворено писмо од група македонски интелектуалци Шеест и двајца македонски интелектуалци испратија отворено писмо во врска со актуелните политички и општествени случувања во односите со...

Незадоволството од кинескиот одговор преточено во отворено писмо на јавните личности

Повеќе од 100 академици, парламентарци и јавни личности од Европа и од Австралија потпишаа отворено писмо во кое ја критикуваат улогата на кинеската влада...