Ознака: одбивање

Израел ги отфрли повиците за прекин на огнот

Израел повторно вети дека ќе го уништи Хамас и ги отфрли повиците за прекин на огнот од шефот на ОН, Палестинците и многу други...

Казни до 300 евра за оние кои ќе одбијат да се...

Пописот се спроведува и ќе се спроведе целосно безбедно, истакна денеска портпаролот на Владата на Македонија, Душко Арсовски на заедничката прес-конференцијата со Јасмина Ѓоргиева...

Управниот суд досега не прифати ниту една тужба во однос на...

Управниот суд и во вториот ден од својата работа не прифати ниту една од тужбите поднесени од политичките партии во врска со изборниот процес. Негативни...

Курти повторно одби да се сретне со Тачи

Косовскиот претседател Хашим Тачи одржа вонредна прес-конференција за новинари откако премиерот Албин Курти повторно одби да се сретне со него. Курти го одбил состанокот, кој...

Германските зелени бараат прифаќање на 5.000 бегалци од Грција, парламентот одби

Бундестагот со големо мнозинство го отфрли барањето на Партијата на зелените да се прифатат 5.000 бегалци од ранливите групи од грчките острови, јавија денеска...

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми. Според нив, на Анџелина ѝ...