Ознака: мутиран вид

Мутиран вид на коронавирусот пристигна во соседството, каква е неговата моќ?

Во нашата земја сѐ уште не е детектиран овој нов сој на ковид-19. Сепак, влеговме во периодот кога се појавуваат и други респираторни инфекции....

Нова мутација на ковид-19 откриена кај деца во Италија

Експертите во детска болница во Трст, откриле нова мутација на ковид-19 кај две заразени девојчиња, пренесуваат италијанските медиуми. Студијата спроведена во соработка со Универзитетот во...