Ознака: МЛС-лига

Во МЛС-лигата ќе се игра турнир за пласман во ЛШ

ФУДБАЛ - ПРЕД ДА ПРОДОЛЖИ СЕЗОНАТА ВО САД Фудбалската сезона во САД треба да продолжи на 8 јули со турнирот наречен „МЛС се враќа“, во...

Шарлот е 30-от тим што ќе игра во МЛС лигата

Шарлот е најновата, 30-та екипа што ќе игра во фудбалската лига (МЛС) на САД, и кој ќе почне да се натпреварува од 2021 година....

Во САД фудбалските клубови бележат најголем пораст на вредноста

Според магазинот „Форбс“, Атланта јунајтед е највредниот фудбалски клуб во американската МЛС-лига, втора година во низа. Процените се дека Атланта вреди 500 милиони долари...