Ознака: милиони

Четири клуба лани заработија по над 100 милиони од ЛШ

Победникот на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, заработи најмногу парични награди од УЕФА во минатата сезона, 133,7 милиони евра, а потоа на таа листа...

Нови 53 милиони евра за Македонија од ЕУ за инвестиции во...

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил објави дека од страна на Европската комисија на Северна Македонија и се одобрени уште...

Европските милиони добредојдени, но недоволни

Програмата за енергетска поддршка на Македонија и на регионот лично ја соопшти шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, од Скопје, на турнејата...

„Собата на Џејмс Бонд“ од осум милиони евра

Каков е тој објект што ЕУ планира да го изгради „за европските функционери да се заштитат од шпиони“? Не престануваат саркастичните коментари во европските стручни...

Ракопис на Ајнштајн продаден за 11,6 милиони евра

Ракописот на познатиот физичар Алберт Ајнштајн, во кој тој ја подготвувал својата општа теорија на релативноста, е продаден на аукција во Париз за рекордна...

Куќата во Малибу на Стив Меквин продадена за 12,1 милиони...

Куќата во Малибу, во која Стив Меквин живеел додека бил во брак со глумицата Али Мекро, во 1970-тите години, која се простира на 3.300...

Дигитално дело продадено за рекордни 69 милиони долари

Иако не успеа да продаде ниту еднo од своите дела за повеќе од 100 американски долари до пред шест месеци, графичкиот дизајнер Мајк Винкелман,...

Хакерски напади врз „Мајкрософт“, загрозени мејлови на милиони корисници

Светската јавност е загрижена од динамиката на хакирањата глобално и од тоа кои се целите на удар. По биолошката војна со вирусот, сега на...

Милиони случаи на родово насилство и несакана бременост за време на...

Ковид-19 и карантинските мерки што се воведуваат за да се спречи ширењето на коронавирусот ќе предизвикаат милиони нови случаи на родово насилство и несакана...

Секој ден допираме стотици милиони вируси

Секој ден допираме стотици милиони вируси, а многу од нив прават добро бидејќи ги инфицираат другите организми, кои во спротивно би биле штетни за...