Ознака: милиони

Апсењето на ФБИ ја откри еволуцијата на нигериските интернет-измами

Со години, повеќемина измамници од Нигерија и од други земји преку досетливи лаги украле милиони долари од американски бизниси и поединци, префрлајќи ги незаконски...

Зошто се трошат милиони за концепт-автомобили?

Концепт-автомобилите често претставуваат поглед кон иднината. Вообичаено се одликуваат со исклучителен надворешен и внатрешен дизајн, со карактеристики што досега не се видени. Некои критичари...

Таткото на Шумахер има пристап до неговите 800 милиони евра

Таткото на Михаел Шумахер, Ралф, има целосен пристап до финансиите на својот син, открива германскиот весник „Бунте“.  Богатството на седумкратниот светски шампион се проценува на...

За крупните земјоделци милиони лева, за малите – стотинки

Речиси 93 проценти од помошта доаѓа од Заедничката земјоделска политика на ЕУ и државниот буџет на Бугарија, а завршува во рацете на само 10...