Ознака: медали

Седум медали за Миоки

Предводен од искусниот тренер Игор Паскоски, клубот освои четири сребра и три бронзи ЏУДО - НА ТУРНИРОТ „ОПЕН ЛАКТАШИ“ Скопскиот џудо-клуб Миоки, предводен од искусниот тренер...

Четири бронзени медали за Македонија на Меѓународна јуниорска олимпијада по природни...

На 19. Меѓународна јуниорска олимпијада по природни науки (IJSO 2022), која се одржа од 2 до 12 декември 2022 година во Богота, Колумбија, на...

Балканец има млади борачи на кои може да се гордее, од...

Младите борачи на Балканец од Штип изминатиот викенд остварија фантастични резултати на меѓународниот турнир „Победник" во Белград на кој учествуваа повеќе од 200 борачи...

Сјајот на медалите ја осветлува и Македонија

Тимските спортови и во светот се секако големи, според масовноста, вниманието, гледаноста, спонзорствата..., а од нив фудбалот, на пример, е вистинска моќна индустрија. Во...

Трајковски и Стојановиќ ги освоија сребрените медали

Во борбата за златниот медал, Трајковски загуби од Италијанецот Фиоре, а Стојановиќ од Суфјани од Саудиска Арабија КАРАТЕ - МЛАДИНСКО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ТУРЦИЈА Македонските каратисти...

Младите каратисти подготвени за нови медали

Боите на Македонија ќе ги бранат вкупно 34 натпреварувачи во кати и во борби СП ЗА КАДЕТИ И ЗА ЈУНИОРИ ВО КОЊА Македонските карате-надежи од денеска...

Средношколците Благојче Павлески и Тео Китановски се закитија со медали за...

Македонски средношколци – информатичари на 29. Балканска олимпијада по информатика БОИ 2022 што се одржува од 3 до 8 октомври во Букурешт, Романија, за програмирање...

Доделени медалите на најдобрите во пливање на 20. Синдикални полициски игри

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска свечено ги отвори јубилејните 20. Синдикални полициски игри во Охрид, организирани од Македонскиот полициски синдикат. Како што соопшти...

Галерија од медали

Младите ликовни таленти освоија еден златен медал, пет сребрени медали, како и 17 специјални дипломи на Светската детска ликовна колонија што се одржа во...

Традицијата на освојување медали продолжува

КАРАТЕ - И ПО ЕП ЗА КАДЕТИ И ЗА ЈУНИОРИ ВО ПРАГА Настапите на сениорското ЕП, Балканијадата и сега на кадетско-јуниорското ЕП се најдобар доказ...