Ознака: медали

Сеишин го прослави јубилејот со 25 медали

На турнирот настапија 300 натпреварувачи од 31 клуб од седум земји. Сеишин освои и пехар за најдобра женска екипа во возрасната категорија до 13...

Македонија по нови медали во Тирана

Очекувам и на ова Балканско првенство да освоиме медали и во индивидуална и во екипна конкуренција, вели селекторот на Македонија во борби, Александар Кузмановски КАРАТЕ...

Осум медали за Дрим

На турнирот во Биелина настапија повеќе од 600 натпреварувачи, од 60 клуба од 11 држави ЏУДО - „ТРОФЕЈ ПАНТЕР“ Џудистите на клубот Дрим од Струга постигнаа...

Продолжува трката за медалите на СП и за пласман на ЛОИ

КОШАРКА - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Србија прва се пласира во полуфиналето и в петок ќе игра со победникот од дуелот Словенија - Канада. Во второто полуфинале...

Во трка за медалите се и две селекции дебитанти

КОШАРКА - СП 2023 Доминиканската Република, Италија (група А), Србија, Порторико (Б), САД, Грција (Ц), Литванија, Црна Гора (Д), Германија, Австралија (Е), Словенија, Грузија (Ф),...

Болт ја продолжи жетвата на медали

Во Москва и на последниот шампионат во Пекинг, Усеин Болт ја продолжи својата успешна доминација. Мо Фарах ја презеде палката на долгите патеки ВО ПРЕСРЕТ...

Седум медали за Миоки

Со злато се закити Емилија Паскоска во возрасната категорија до 13 години ЏУДО – КУП „БУДО НОРД“ ВО ШВЕДСКА Џудо-клубот Миоки од Скопје имаше успешен настап...

Сеишин освои 16 медали

Прилепскиот џудо-клуб Сеишин имаше успешен настап на Првенството на Македонија за деца и јуниори, кое се одржа во Скопје, освојувајќи вкупно 16 медали, од...

Да се продолжи континуитетот на освојување медали

Боите на Македонија ќе ги бранат 15 натпреварувачи, 10 во борби и пет во кати. И во двете конкуренции Македонија ќе има и екипен...

Освоените медали се награда за победничкиот дух

Ангела се занимава со гимнастика, скијање, сноубординг, трчање, но се интересира и за сликање и глума. Оваа љубопитна и упорна тинејџерка го сака и...