Ознака: Мајк Помпео

Помпео: Приватниот сектор на САД е подготвен за инвестиции во Северна...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави денеска дека ако Пјонгјанг прифати целосно да ја укине неговата нуклеарна програма, тогаш САД ќе му дозволат на...

Помпео: Сојузниците од НАТО мора да ги почитуваат обврските за воените...

Од суштинско значење е сојузниците во НАТО да ги почитуваат обврските во однос на воените расходи, изјави новиот американски државен секретар Мајк Помпео на...

Сенатот го потврди изборот на Помпео за државен секретар на САД

Сенатот на САД го потврди изборот на досегашниот директор на ЦИА Мајк Помпео за нов државен секретар на земјата.   На новата функција го чекаат...