Ознака: мафија

„Кадилак Френк“ не е ангел, но не е ниту виновен за...

Френсис Салеме (84) вчера пристигна во судницата во инвалидска количка, на неговото судење за убиство, што ги врати поротниците во друга ера, кога шефот...

Убиствата со „потпис на мафијата“ сè почести на Балканот

Нарачателите се подготвени да платат и повеќе од милион евра за нарачано убиство Професионалните убијци што дејствуваат на територијата на Балканот и Европа и извршуваат...

Антимафијашка акција во Италија, приведени 22 лица

Италијанската полиција денеска приведе 22 лица, осомничени дека се дел од сицилијанската мафија, а во рамки на операцијата за потрага по најбараниот италијански мафијаш,...

Мафијата се „нафрли“ на италијанската трпеза

Италијанската мафија ги „пружи рацете“ преку трпезата, зграпчувајќи ја трговијата со месо, со што дистрибутерите и продавачите на Сицилија се приморани да платат „понуди...

Полицијата во регионот води битка со 20 црногорски кланови

Нарко бизнис, убиства, застрашување, претепување, лихварство, перење пари и шверц на автомобили се најчестите „бизниси“ со кои се занимаваат црногорските криминални кланови, пренесуваат српските...