Ознака: Македонска фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација забележа минимална победа над Фарски Острови

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во пријателски натпревар ја совлада селекцијата на Фарски Острови со 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Бојан Миовски во 81....

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар на македонската фудбалска репрезентација против Фарските Острови на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, своите очекувања попладнево на...

Македонската фудбалска репрезентација ремизира со Финска

Нерешно 1:1 заврши пријателскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација и финскиот национален тим одигран вечерва на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје. Финците дојдоа во...

Македонските фудбалери останаа на 64. место на ФИФА рангирањето

Македонската фудбалска репрезентација остана на 64. место на најновата ранг-листа на ФИФА, која не донесе поголеми промени, бидејќи меѓународните репрезентативни натпревари не беа во календарот во...

Македонската репрезентација се искачи на 62. место на најновата ФИФА ранг-листа

Скок од пет позиции бележи македонската фудбалска репрезентација на ранг-листата на ФИФА објавена денеска. „Црвено-жолтите“ март го завршуваат на 62. место, односно пет места погоре...

Македонија во победничка низа – преку Естонците за задржување на првото...

Македонската фудбалска репрезентација, само неколку дена по легендарната победа во Грузија и пласманот на Европското првенство, стигна до нова победа, овојпат со 2:1 над...

Македонија и Косово можат да играат пред публика, но одлуката ја...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешните средби со раководствата на СВР Тетово и ОВР Гостивар, потенцираше дека политичките, националните и етничките разлики...

Македонија загуби од Австрија во претпоследниот меч од европските квалификации

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пораз од 2-1 на гостувањето во Виена, кај селекцијата на Австрија во претпоследниот меч од квалификациите за ЕУРО 2020. Иако селекторот...

Жестоката конкуренција за трансферот на Елмас ја качува неговата цена

Англискиот премиерлигаш и учесник во четврт-финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) Тотенхем, наводно, е подготвен да издвои 20 милиони евра за трансферот на македонскиот...