Ознака: Лина Ѓорческа

Лина Ѓорческа го освои 10-от трофеј

Македонската тенисерка, која победи на турнирот во Анталија во поединечна конкуренција, има освоено вкупно 51 трофеј Лина Ѓорческа е победничка на тенискиот турнир во Анталија...

Ѓорческа полуфиналистка во Анталија, игра за 51-от трофеј

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа денеска треба да игра во полуфиналето на турнирот во Анталија (Турција, награден фонд 15.000 долари, се игра на тврда подлога)...

Лина Ѓорческа е во четврт-финалето во Истанбул

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира на главниот турнир во Истанбул, кој се игра на тврда подлога и за награден фонд од 25.000 долари,...

Ѓорческа го освои јубилејниот 50-ти трофеј

Таа и Хрватката Дражиќ ја освоија титулата во игра на двојки на турнирот во Анталија, со што Ѓорческа го освои 41-от трофеј во двојки,...

Ѓорческа игра за две титули во Анталија

Таа е финалистка во двојки, а ќе настапи и во полуфиналето поединечно, викендов на турнир во Анталија Лина Ѓорческа викендов ќе игра во финалето во...

Ѓорческа реди победи во Анталија

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето во игра на двојки и во четврт-финалето поединечно на тенискиот турнир што се игра во Анталија (Турција) за...

Ѓорческа во четврт-финалето како прва носителка во двојки

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и Хрватката Мариана Дражиќ се пласираа во четврт-финалето во конкуренција на двојки, на турнирот во Анталија (Турција), што се игра...

Се очекува нов скок на Ѓорческа на листите на ВТА

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа неделава играше во второто коло во поединечна конкуренција и во четврт-финалето во игра на двојки на турнирот во Романија, со...

Лина Ѓорческа напредува на двете листи на ВТА

Лина Ѓорческа од денеска ќе настапува на нов тениски турнир, во Германија, каде што во првото коло треба да се сретне со Ирина Фетецау...

Ѓорческа ќе скокне седумдесетина места на листата на ВТА?

Со пласманот во полуфиналето во двојки на турнирот во Унгарија македонската тенисерка ја продолжи серијата високи пласмани на турнирите летово (има и три титули),...