Ознака: куќен притвор

Бериша останува во куќен притвор, Врховниот суд му ја одби...

Врховниот суд денеска ја отфрли жалбата на поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша, за укинување на мерката куќен притвор. Барањето беше доставено на 25 јануари,...

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен наместо затворски притвор

Одбраната на таткото на убиената Вања Ѓорчевска побара куќен наместо затворски притвор за него. Александар Ѓорчевски, кој од декември се наоѓа во притворот во Шуто...

Укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

Укината е мерката куќен притвор за Драги Рашковски и прифатена е гаранцијата како мерка за обезбедување на негово присуство во рамки на кривичната постапка...

МВР: На Рашковски му е дозволено да излегува од куќен притвор...

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, смее да се оддалечува од домот каде издржува куќен притвор, тврдат од МВР, откако тој вчера беше...

Амфетамин и марихуана пронајдени кај дилер што бил во куќен притвор

Во скопската населба Карпош, во попладневните часови на 5 јуни, полицајци од секторот за недозволена трговија со дрога заплениле амфетамин и марихуана. Како што информираат...

Кривичниот суд одреди куќен притвор за Рашковски

По приведувањето на поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кривичниот суд му одреди мерка куќен притвор. Рашковски е првоосомничен во случајот со набавката...

Одреден куќен притвор за Миле Јанакиески

Определен нов куќен притвор за ексминистерот Миле Јанакиески за предметот ТНТ откога обвинителите забележале дека не може да му го продолжат за предметот „Шпански...

За притворот на Јовановски ќе одлучува судијата кој ѝ одобри куќен...

Судијата Зоран Димитриевски, кој одлучи Катица Јанева да излезе од притвор и да оди во куќен притвор, сега заедно со уште двајца судија од...

Полицијата сѐ уште трага по Теофиловски, судот одреди куќен притвор за...

Кривичниот суд одреди куќен притвор за четири лица, а на едно лице му определи мерки за претпазливност односно забрана за напуштање на живеалишстето, одземање...

Поранешниот телохранител на Мијалков избегал од куќен притвор

Драганчо Стоименов, познат како Дацо Белски, поранешниот телохранител на Сашо Мијалков, избегал од куќен притвор. Според МВР, при последната проверка на полицијата во текот...