Ознака: криминални групи

Грчката полиција разби криминални групи што вршеле кражби во јавниот превоз...

Ограбувале туристи и граѓани во јавниот превоз и на туристички локации во Атина; обивале автомобили; продавале дрога и пуштале во оптек фалсификувани банкноти, со...

Претреси на 27 локации, приведени 15 лица, сузбиени три организирани криминални...

Денеска (17.05.2023) Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции и со учество на тимови од...

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање на големи криминални групи...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Радио Слободна Европа за акциите на МВР во сузбивањето на недозволената трговија со дрога, рече:...

Полни раце работа на полицијата за спречување на криминалот од украинските...

Откако започна воениот конфликт помеѓу Русија и Украина, повеќе од 700 илјади бегалци побараа спас во Бугарија. Таму добиваат помош од бугарскиот Црвен крст,...

Директорката на ЕВРОПОЛ во Скопје: Да се следат парите на криминалните...

Македонската полиција е веќе на високо ниво во соработката со ЕВРОПОЛ и сега треба да се утврдат следните чекори и да се следат парите...

Парламентот на Ел Салвадор воведе вонредна состојба поради насилството на криминалните...

Парламентот на Ел Салвадор денеска одобри воведување на едномесечна вонредна состојба во обид да се запре насилството на криминалните групи обвинети за 62 убиства...

Спасовски: 215 лажни пасоши завршиле кај членови на криминални групи

Девет лица се приведени под сомневање дека изработувале пасоши за криминалци што биле барани и со меѓународни потерници. Едното лице не е пронајдено во...

Вучиќ покажа фотографии од масакрирани тела од бандата на Беливук

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека најмалку две организирани криминални групи се разбиени во борбата против мафијата и дека се водат истраги за...

Во ЕУ дејствуваат 5.000 организирани криминални групи

ШОКАНТНИ СОЗНАНИЈА НА НОВИОТ ЕВРОКОМЕСАР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ Раководството во Брисел подготвува нови законски мерки и политики за многу посилен Европол, со што истовремено подобро...

Мигранти кои вршат криминал лажат за возраста со цел да ја...

Современиот закон за ропство на британската премиерка Тереза Меј се злоупотребува со дозволување на криминалните мигранти да тврдат дека се помлади од 18 години...