Ознака: криминална група

Приведени 10 лица, сузбиена криминална група

Во координирана полициска операција денеска полициските службеници од слобода лишиле 10 лица, од кои четири од Гевгелија, три од Струмица, две од Струга и...

Сузбиенa организиранa криминалнa групa, уапсени девет лица, по две се трага

Денеска Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции, под раководство на надлежен Јавен обвинител од...

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и...

На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со...

Со закани принудувале странци да продаваат крофни на плажи на Халкидики,...

Со уцени и закани 39-годишен Грк и неговите соработници принудувале странски државјани да работат за него и да продаваат крофни на 19 плажи на...

Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади...

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се шест лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР...

Обвинителство: Истрага за дванаесетмина кои криумчареле мигранти

Со цел расчистување на кривични дела што се однесуваат на организирање на група за криумчарење мигранти, во изминатите 10 месеци се спроведуваше криминалистичката истрага...

Упасени членови на криминална група во Италија, шверцувале дрога од Шпанија

Италијанската полиција привела членови на криминална група, меѓу кои и двајца Срби. Групата е осомничена за трговија со дрога. Според информациите, уапсени се петмина српски...

Сузбиена криминална група на дилери која работела во Струга, Охрид, Битола...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во МВР, во соработка со СВР...

Во Бугарија разбиена криминална група за шверц на луѓе

Бугарската полиција во селото Дреновец во северозападниот дел на земјата разби криминална група што се занимавала со криумчарење луѓе, перење пари и организирано питање. Како...

ОЈО побара притвор за девет осомничени кои изработувале и продавале огнено...

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека повело постапка против девет лица од организирана криминална група за изработка и продавање...