Ознака: коњички турнир

Две први места за Дуковска

КОЊИЧКИ СПОРТ - ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Се одржаа натпреварите од Јунскиот коњички турнир и второто коло од отвореното Првенство на Македонија во прескокнување пречки за...

Две први места за Милошевски

ПРВ ЈУНСКИ КОЊИЧКИ ТУРНИР Според календарот на Федерацијата на коњички спортови на Македонија, а во организација на клубот Анималс од Скопје, на теренот на тој...

Две први места за Гроздановска

КОЊИЧКИ СПОРТ - ПРВ ОКТОМВРИСКИ ТУРНИР Леонида Гроздановска освои две први места на првиот Октомвриски коњички турнир и на петтото коло од Првенството на Македонија...

Утре втор Октомвриски коњички турнир

Вториот Oктомвриски коњички турнир и 6-то коло од Отвореното првенство на Македонија во прескокнување на пречки, ќе се одржат утре со почеток во 11...

Томески и Гугиќ најуспешни на коњичкиот турнир „Скопје 2019“

Бобан Томевски од КК Бравадос и Хрватот Денис Гугиќ со по две први места и по едно второ се најуспешните натпреварувачи на традиционалниот октомвриски...

Викендов меморијален коњички турнир во Скопје

В сабота и недела, со почеток во 11 часот, во организација на Федерацијата за коњички спортови на РСМ и клубот за коњички спортови Илинден...