Ознака: конференциска лига

Вест Хем ја освои Конференциската лига, Боуен им го донесе трофејот...

Вест Хем вечерва ја победи Фиорентина со 2-1 во финалето на Конференциската лига на УЕФА одиграно во Прага. Победата на лондонци им ја донесоа погодоците...

Базел и Вест хем со пресврти до победи

Во првите полуфинални натпревари Базел славеше на гости против Фиорентина со 2-1, а Вест хем го победи АЗ Алкмар со 2-1 ФУДБАЛ – КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА,...

Фенербахче на Алиоски ќе се соочи со специјалистот за Лига Европа

Извлечени осминафиналните двојки во Лига Европа и Конференциската лига Со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион попладнево се извлечени двојките за осминафиналните натпревари во...

Мурињо и Феенорд во трка за европски хет-трик

Тренерот на Рома, Мурињо, има трофеи од два европски купа, а досега три различни пехари на УЕФА освоиле Трапатони и Латек. Феенорд, на европската...

Ренџерс спречи германско финале во Лига Европа

Ајнтрахт Франкфурт и Глазгов Ренџерс ќе играат во финалето на Лига Европа откако вечерва остварија победи во полуфиналните реванши на домашен терен, додека Рома...

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на...

Шкендија и Шкупи ги добија потенцијалните ривали во третата рунда

Македонските фудбалски претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Шкупи, ги дознаа противниците во третото квалификациско коло. Шкендија, не успеа во квалификациите за Лигата...

Шкупи продолжува понатаму, Струга и Силекс елиминирани

Вицешампионот Шкупи избори понатамошен пласман во квалификациите за фудбалската Конференциска лига, откако го елиминираше косовски Лапи со вкупен резултат од 3-1 во двомечот од...

Шкупи стекна предност, Силекс и Струга ремизираа

Квалификации за Конференциската лига Македонскиот вицешампион Шкупи вечерва славеше против косовски Лапи со 2-0 во првиот меч од квалификациските за Конференциската лига на УЕФА, одигран...

Силекс, Шкупи и Струга ги добија противниците во Конференциската лига

Македонските фудбалски клубови Силекс, Шкупи и Струга ги дознаа противниците со кои ќе се соочат во првото квалификациско коло во новоформираната Конференциска лига на...