Ознака: кокаинска убавица

Правдата стигна уште еден член на мрежата на „кокаинската убавица“

Канаѓанецот Андре Тамин (65) е осуден на затворска казна од пет години и седум месеци поради шверцување на 32 килограми чист кокаин во Австралија,...

Осудена „кокаинската убавица“ што шверцуваше дрога заради популарност на „Инстаграм“

Канаѓанката Мелина Роберж (24), позната под прекарот „кокаинската убавица“, е осудена на максимална затворска казна од осум години, за нејзиното учество во внесување на...