Ознака: кичевец

Кичевецот негативен на тестот за мајмунски сипаници

Негативен е тестот на лицето од Кичево кое денеска беше тестирано од мајмунски сипаници, изјави вечерва за МИА портпаролот на Комисијата за заразни болести,...

Кичевец пронајден мртов во куќа во прилепското село Десово

Четириесет и осумгодишниот Р.Л. од Кичево вчера е пронајден починат во куќа во село Десово, каде привремено живеел. Според Министерството за внатрешни работи, причина...

Тешко повреден жител на Кичево во собраќајна несреќа

Тешко повреден 67-годишен жител на Кичево во собраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат за с.Староец-Кичево. Според информациите од полицијата, тој изгубил контрола...

Кичевец нападнат од двајца сограѓани

Вчера околу 19 и 55 часот М.Џ. (29) од Кичево, во ОВР пријавил дека околу 17 и 30 часот, пред маркет на магистралниот пат...

Кичевец се обидел да ја силува својата снаа

Во раните утрински часови на 28 ноември во полициската станица во Кичево било пријавено дека во семејна куќа, 40-годишниот Ф.И. се обидел да изврши...

Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со...

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово, се случила трагедија во која загинал 54-годишник од...

Кичевец се обидел да го запали сопствениот стан

На 26 мај околу 20 часот во полициската станица во Кичево приведен е Б.С. (37). Тој по претходна расправија со членовите на семејството со истурање...

Kичевец се обидел да силува 18-годишна девојка

Гостиварското јавно обвинителство донесе наредба за истрага против 22-годишник од Кичево кој спроти платото на кичевската товарна железничка станица се обидел да силува 18-годишна...

Кичевец со остар предмет нападнал сограѓанин

На улицата „Маршал Тито“ во Кичево, вчера околу пладне бил нарушен јавниот ред и мир откако Ш.И. (61) со остар предмет физички го нападнал...

Кичевец починал од струен удар

Вчера во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат Р.Т.(51) од село Мамудовци, Кичевско. Лекар...