Ознака: Киев

Киев, Украина, Кличко и Шевченко се подготвуваат за финалето во ЛШ

Мечот ќе се игра на Олимпискиот стадион во Киев, а за пехарот ќе се борат Реал, кој е најтрофеен со 12 титули, и Ливерпул,...

УЕФА: Финалистите во ЛШ ќе добијат по 17 илјади билети

Двата тима финалисти во Лигата на шампионите ќе добијат по 17 илјади билети за Финалето на 26 мај на Олимпискиот стадион во Киев, објави...

Јаши, Кишињев и Киев различни, но сепак блиски по начинот на...

Каролина Мицевска Пролетно пладне. Сончево, не многу топло, ама сепак погодно за патување. Ние, мала група од околу 20 лица од цела Македонија, го...