Ознака: катица јанева

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски завршија на црната листа на САД

Поради вмешаност во значителна корупција американскиот Стејт департмент денеска именува повеќе функционери од Западен Балкан на „црна листа“, меѓу кои и поранешната специјална главна...

Катица Јанева добила дозвола да работи во адвокатската канцеларија на нејзиниот...

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева е работно ангажирана надвор од затворот „Идризово“. Таа е вработена во адвокатската канцеларија на нејзиниот...

Пендаровски го одбил барањето за помилување на Катица Јанева

Негативно мислење дала и Комисијата за помилување Претседателот на државата го одбил барањето за помилување на поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева. Од...

Катица Јанева работи во затворската библиотека, пак користела велигденски викенд

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и годинава користела продолжен празничен викенд, исто како и минатата година. Новиот директор на затворот „Идризово“, Зоран Јовановски, за...

Врховен ги одби барањата на Катица Јанева и Бојан Јовановски за...

Врховните судии ја потврдија затворската пресуда за предметот „Рекет“ каде на Катица Јанева ѝ беше одредена седумгодишна затворска казна, а на Бојан Јовановски му...

Катица Јанева јадеше мекици и сирење кога не ми бараше пари,...

Судијата Андреј Димовски во судницата ѝ посочи на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дека за неа нема материјален доказ оти земала пари од...

Орце Камчев халуцинира, рече Катица Јанева за сведочењето на бизнисменот дека...

Поранешната специјална јавна обивнителка Катица Јанева во судницата посочи дека бизнисменот Орце Камчев халуцинира, додека тој даваше исказ, тврдејќи дека бил рекетиран. Откако Камчев...

Катица Јанева сака лично да ги следи рочиштата на кои Камчев...

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева има желба и самата да присуствува на судењата против неа, Бојан Јовановски - Боки 13, Зоран Милески - Кичеец,...

Катица Јанева дома ја дочекала Новата година

Според адвокатите, ова е прво нејзино излегување по 5 месеци, кога од домашен притвор беше спроведена во затворот Идризово На поранешната специјална обвинителка и било...

Катица Јанева спроведена во „Идризово“

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, е спроведена во затворот „Идризово“ на отслужување на седумгодишната затворска казна за случајот „Рекет“. Гевгелискиот суд денеска издал налог...