Ознака: катица јанева

Јовановски останува во затвор, а Јанева во домашен притвор

Осудениот Бојан Јовановски останува во притвор, а Катица Јанева во куќен притвор, сè до правосилноста на пресудата, на која сега осудените имаат право на...

Ќе бидат конфискувани имот и пари од Јанева и Јовановски, но...

Судијката на случајот „Рекет“, Васка Николовска-Масевска, посочи дека од осудените Бојан Јовановски и Катица Јанева ќе биде конфискуван имот за да се надомести штетата...

Јовановски осуден на девет, а Јанева на седум години затвор за...

Судот донесе пресуда за предметот „Рекет“ и го осуди Бојан Јовановски – Боки 13 на 9 години затвор, додека на Катица Јанева ѝ одреди...

Се очекува пресуда за „Рекет“

Денеска ќе се знае дали Катица Јанева и Бојан Јовановски се виновни или не и дали тргувале за личен бенефит во случајот „Рекет“. Помина...

Завршните зборови на Јанева исполнети со навреди и со критики

Со критики и навредливи зборови за Орце и Ана Камчеви, обвинетата Катица Јанева ги даде своите завршни зборови во судот за случајот „Рекет“, тврдејќи...

На 18 јуни пресуда за случајот „Рекет“

За две недели, односно на 18 јуни судот ќе ја изрече пресудата за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски и Катица Јанева,...

Катица Јанева треба да ги даде завршните зборови за „Рекет“

Поранешната шефица на СЈО Катица Јанева и нејзината одбрана се очекува да ги кажат завршните зборови за случајот „Рекет“ на денешното рочиште закажано во...

Адвокатот на Јанева вели дека Русковска нема докази против неа

Адвокатот Дељо Кадиев, кој ја застапува обвинетата Катица Јанева во предметот „Рекет“, по судењето на кое завршни зборови даваше Обвинителството, рече дека обвинителката Вилма...

Јанева тврди дека СЈО не привилегирало никого и дека не примила...

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска во судот даваше исказ, со што заврши доказната постапка за предметот „Рекет“. Таа нагласи дека никогаш не му понудила...

Јанева ќе сведочи за „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева треба да даде исказ на денешното рочиште за „Рекет“ закажано во Кривичниот суд во Скопје. Првообвинетиот Бојан Јовановски -...