Ознака: Камчев

Кривичниот суд издаде упатен акт за затворската казна на Камчев

Основниот кривичен суд Скопје издал упатен акт за бизнисменот Јордан (Орце) Камчев за затворската казна во случајот „Империја“, потврдуваат од судот за медиумите. За кој...

Русковска: Камчев се спогодил со обвинителството за случајот „Империја“

Бизнисменот Орце Камчев со спогодба признал вина за случајот „Империја“ и е осуден на една година затвор - вели раководителката на Обвинителството за гонење...

Груевски доби седум години затвор за „Плацеви на Водно“

Поранешниот премиер Никола Груевски е осуден на вкупно седум години затворска казна за случајот „Плацеви на Водно“ за перење пари и противправно стекнување и...

Камчев втор пат позитивен на ковид-19 за еден месец, одложено рочиштето...

Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно” по втор пат од кога е почнато судењето за овој судски процес е позитивен на ковид-19....

Камчев поднел кривична пријава против Катица Јанева, син ѝ и Стефанова?

Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева,...

Чифлиганец демантира дека барал дуќан од Камчев

Сопственикот на градежната компанија „Адора“, Ванчо Чифлиганец, кој беше споменат од страна на Орце Камчев во објавените разговори за случајот „Рекет“ ги демантира наводите...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство,...