Ознака: Калиопи

Со промоцијата на новиот албум Калиопи го почна одбележувањето на 40-годишната...

Калиопи денеска точно напладне, пред голем број пријатели, колеги, соработници, обожаватели и нејзини поддржувачи сите овие години во ресторанот „Воденица- Мулино“ во Скопје го...

Ова е најтажниот ден во мојата кариера, рече Калиопи откако почина...

По откажувањето на вчерашниот концерт на Калиопи во МТС арената во Белград, поради смрт на жена во публиката, која дошла со група обожаватели од...

Силната емоција ја прави песната „Знам“ вонвременска

Гала промоција на новиот сингл на Калиопи и Жељко Самарџиќ Неодамна, кога настапував во Будва, Црна Гора, се сретнав со Жељко, направивме селфи и јас...

Калиопи почна креативен онлајн-натпревар за обожавателите

Уметниците, како и другите јавни личности, се значаен дел во издигнувањето на свеста кај народот во овие тешки времиња на борба против коронавирусот. Калиопи...

Калиопи на 9 ноември во белградската „Комбанк арена“

Македонската поп-дива Калиопи деновиве е многу ангажирана со подготовките за својот голем концерт во Белград, кој ќе се одржи на 9 ноември, во „Комбанк...