Ознака: интервју

Новата реалност политички ги изневерува основните вредности

Интервју на Томислав Османли во белградски „Нови магазин“ Под насловот „Иднината не се досегнува со движење во круг“, најновиот број на угледниот неделник „Нови магазин“...

Очекувам регуларни и демократски избори, не исклучувам можност од странски мешања,...

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во интервју за МИА вели дека од институционален аспект очекува регуларни и демократски избори, но не ја исклучува можноста...

Западот почна да сфаќа дека стратешки пораз на Русија е невозможен,...

Во интервју со американскиот новинар Такер Карлсон Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва ќе се бори за своите интереси, но и дека нема интерес...

Путин се согласил на интервју со американскиот новинар Такер Карлсон зошто...

Рускиот претседател Владимир Путин вчера се согласи на интервју со американскиот конзервативен телевизиски водител Такер Карлсон, бидејќи, како што тврди Кремљ, неговиот пристап е...

Пендаровски: Албанец може да биде претседател на државата, но мора да...

Албанец може да биде на функцијата претседател на државата, но мора да ја има и поддршката од сите етникуми, одговорил претседателот на државата Стево...

Пренесувањето на знаење за мене е духовна храна

Валентино Скендеровски, музичар, композитор, продуцент, професор Предизвиците, доколку не си ги поставуваш сам, нема да се појават ненадејно од никаде. Според мене, развојот на еден музичар зависи...

Колапсот на Југославија имаше поголемо влијание врз Европа од падот на...

ИНТЕРВЈУ: ЈАН ОБЕРГ, ПОСРЕДНИК ВО ПРЕГОВОРИТЕ МЕЃУ МИЛОШЕВИЌ И РУГОВА Имаше волја да се најде дипломатско решение, а потоа дојдоа Бил Клинтон и Медлин Олбрајт...

Посакувам приспивната песна на Мајката Божја „Терирем“ да го облагороди и...

Сите црковни песни на албумот „Терирем“ секој различно ги доживува, а јас ги испеав како што мојата душа ги чувствува. Би сакала песните да...

Србија е последната земја на која ѝ требаат инциденти, сакаме поголемо...

Претседателот Александар Вучиќ за „Си-ен-ен“ изјави дека Србија е последната земја на која ѝ биле потребни инциденти на Косово и Метохија. Сакаме да видиме...

Со Македонија нѐ има, без Македонија сите заедно ќе нѐ снема!

Интервју со Тодор Петров, пратеник во првиот собраниски состав и актуелен претседател на Светскиот македонски конгрес По повод 8 Септември, Денот на независноста, разговаравме со...