Ознака: Илија Димовски

Илија Димовски за 27 април: Постоеше набој, но пратениците се исконтролираа

Поранешниот пратеник Илија Димовски изјави дека наликувало оти собраниската седница од 27 април ќе заврши како и претходните денови, особено по барањето на СДСМ...

Димовски: Законот за Советот на јавни обвинители не е донесен, немаше...

Законот за Советот за јавни обвинители не е донесен, истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски и рече дека за законот треба бадентерово...

Димовски: Мизрахи го нема прекршено Преспанскиот договор

Пратеникот Илија Димовски побара разрешувањето на Рашела Мизрахи да се симне од дневен ред, бидејќи, како што вели, таа го нема прекршено Преспанскиот договор. -Мизрахи...

Димовски: Се соочуваме со правно лудило, брзаат законот за ЈО да...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски изјави дека владејачкото мнозинство се обидува да го забрза носењето на законот за Јавното Обвинителство бидејќи, како што рече,...

Фантомите од Пустец биле фотографирани во мобилни станици за лица со...

Дитурим Сулејмани, вработен во управното одделение на полициската станица во Ресен, во сведочењето за предметот „Титаник” на СЈО, кажа дека во периодот меѓу октомври...

Заев: Илија Димовски две и пол години го блокира изборот на...

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за заглавениот избор на државен ревизор, прстот го впери во претседателот на Комисијата за ибори и именувања,...

Илија Димовски бара увид во доказите за „Титаник” и писмото на...

Илија Димовски, обвинетиот пратеник во предметот „Титаник” на СЈО, рече дека сите обвинети во предметот мора да имаат увид не само во доказите туку...

Димовски бара декласификација на извештајот за Катица Јанева

Претседателот на Комисијата за избори и именувања, Илија Димовски, изјави дека извештајот за специјалната обвинителка Катица Јанева, кој е испратен од Советот на јавните...

Димовски поднесе предлог за пополнување на Антикорупциска

Пратеникот Илија Димовски, од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието, како претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата доставил Предлог одлука за огласување именување...