Ознака: излегување

Османи: На затворена седница ќе презентирам информации за Бањска, а Владата...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека има факти и информации во врска со настаните во Бањска во Косово на 24 септември минатата...

Каде затаи испораката на милиони вакцини донирани од ЕУ за сиромашните...

Само 40 отсто од вкупните донирани дози од ЕУ преку механизмот „Ковакс“ стигнале до крајната дестинација годинава. Причина за слабата испорака за сиромашните земји,...

Каде затаи испораката на милиони вакцини донирани од ЕУ за сиромашните...

Само 40 отсто од вкупните донирани дози од ЕУ преку механизмот „Ковакс“ стигнале до крајната дестинација годинава. Причина за слабата испорака за сиромашните земји,...

Од утре во Солун излегување од дома само со СМС-порака

Грчките власти објавија дека северните грчки градови Солун и Серес ќе бидат целосно затворени во период од 14 дена. Мерките ќе стапат на сила од...

МВР: Издадено 91 решение за изолација

Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 91 лице им се издадени решенија за изолација, а 23...

Приказни од самоизолациjа

Имам инспирација за пишување, и доволна самоизолација Во природата на мојата професија е да имам периоди на самоизолација, без оглед на сегашната вонредна короновирус-ситуација. Кога...