Ознака: Зрновци

Мартин е првото новороденче во Зрновци годинава – мајката ја породи...

Првпат годинава во општина Зрновци се роди бебе. Бебето, кое се родило со тежина од околу 3,5 килограми и должина од 50 сантиметри, се вика...

Седумнаесетгодишно момче загина со мотор на патот Кочани-Зрновци

Седумнаесетгодишно момче од штипското село Зрновци загина, кога со мотор излета од патот Кочани-Зрновци. Сообраќајната несреќа се случила ноќеска во близина на место викано...

Кривична пријава градоначалникот на Зрновци

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци Блаже Станков и двајца негови соработници за злоупотреба на службената положба. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи...

Општина Зрновци доби нова детска градинка

Четириесетина дечиња на возраст од две до шест години од денеска започнаа да ја посетуваат новоизградената детска градинка „Бисерчиња“ во Зрновци, со што и...