Ознака: запленета дрога

Запленетите 160 килограми кокаин биле скриени во контејнер со банани

Во контејнер со банани што во Грција пристигнал од Латинска Америка биле откриени 161 килограм и 23 грама кокаин, што всушност е втора пратка...

Околу 160 килограми кокаин вреден 10 милиони евра запленија македонската и...

Околу 160 килограми висококвалитетен кокаин запленет е од страна на македонската и грчката полиција во акција во Грција координирана со американската ДЕА. Вредноста на кокаинот...

ВИДЕО – Во полициска акција во Скопје запленети 150 килограми наркотична...

Пронајдени и запленети 150 килограми наркотична дрога марихуана со вкупна вредност од околу 400.000 евра, а лишени од слобода четири лица во вчерашната заедничка...

Марихуана вредна 6.000.000 евра запленета во две фабрики во кавадаречко и...

Полицијата заплени голема количина на марихуана од две фабрики за производство на канабис за медицински цели, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Оттаму информираат...

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање на големи криминални групи...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Радио Слободна Европа за акциите на МВР во сузбивањето на недозволената трговија со дрога, рече:...

Царина заплени 12 килограми екстази со вредност од 200 илјади евра

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31...

Во полициска акција кај Богородица запленета дрога вредна 200.000 евра

Голема полициска акција е во тек во непосредна близина на граничниот премин Богородица. Според информациите запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра. Уапсени се пет лица,...

Запленета дрога, приведена жителка на Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово денеска ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и...