Ознака: Загреб

Еден загинат при уривање на мал спортски авион кај Загреб, тројца...

Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што...

Мицкоски: Задоволен сум од прикажаната борба на Шерифовски

Шерифовски се бореше отворено и храбро, го даде максимумот и во целост ја исполни тактичката замисла, а малку недостигаше да извојува победа, вели селекторот...

Во Загреб приведен, па ослободен екс разузнавачот Горан Грујевски

Поранешниот разузнавач и началник на Петтата управа Горан Грујевски вчера бил приведен во хрватскиот град Загреб, но потоа бил ослободен, потврдуваат од МВР. -Во текот...

„Мала изложба за мечтаење“ на Дарко Алексовски во Загреб

„Мала изложба за мечтаење“ е насловена самостојната изложба на Дарко Алексовски што ќе биде отворена на 1 март, во 19 часот, во попап-галеријата „Гаража...

„Фанк шуи“ и „Фром анадр мадр“ од Загреб со концерт...

Вечерва, во 20 часот, во битолскиот клуб „Јагода“ настапува „Фанк шуи“ заедно со „Фром анадр мадр“ од Загреб, Хрватска. За почетно загревање пред бендовите...

Изложбата „Загреб“ поставена во Музејот на градот Скопје

Изложбата на фотографот Лука Мједа од Загреб, Хрватска, со едноставен наслов „Загреб“ е отворена во Музејот на градот Скопје. Претставени се 50 црно-бели фотографии...

Изложбата „Јас сѐ уште верувам дека можам да летам“ поставена...

Во Културно-информативниот центар на Македонија во Загреб, Хрватска, отворена е изложбата на уметницата Жанета Гелевска Велјаноска насловена „Јас сѐ уште верувам дека можам да...

Големо невреме во Загреб, има загинати и повеќемина повредени

Во невреме што денеска го зафати Загреб, загинати се двајца мажи, а повеќе луѓе се повредени, изјави Љупка Хитрова од Институтот за обука на...

Скопскиот дувачки квинтет утре настапува во Загреб

Скопскиот дувачки квинтет ќе има настап во Македонскиот културен центар во Загреб, утре во 20 часот. На програмата ќе бидат изведени дела од Хајдн,...

Уметничка вечер со Томислав Османли во Загреб

Во Културно-информативниот центар на Македонија во Загреб беше организирана уметничка вечер со Томислав Османли. Нашиот автор беше претставен како писател, драмски автор и теоретичар...