Ознака: Живко Мукаетов

Живко Мукаетов прогласен за премиум партнер на манифестацијата „Оскар на...

Црвениот крст на Град Скопје го одликуваа генералниот директор и претседател на УО на „Алкалоид“ со оскар на хуманоста во категоријата премиум партнер, како...

Живко Мукаетов прогласен за премиум партнер на манифестацијата „Оскар на хуманоста“...

Црвениот крст на Град Скопје го одликуваше генералниот директор и претседател на УО на „Алкалоид“ со Оскар на хуманоста во категоријата Премиум партнер, како...

Живко Мукаетов назначен за почесен конзул на Кралството Норвешка

Конзулатот на Кралството Норвешка во Скопје денеска официјално отпочна со работа, а за почесен конзул на Кралството Норвешка во Скопје е назначен Живко Мукаетов,...

Живко Мукаетов за тајната на долговечноста и успехот на „Алкалоид“

Тајната е нешто што ние си го знаеме, така да кажам. Факт е дека тоа е еден сплет на посветеност, тимска работа, сакање на...

Мукаетов: Да покажеме што значи спортот број еден во Македонија

ДВАЕСЕТИНА ДЕНА ДО ПОЧЕТОКОТ НА ЕП 2022 ЗА РАКОМЕТАРКИ Ова првенство се одржува во важен момент за нашата држава, кога женскиот ракомет полека, но сигурно,...

Moќна и обединета бизнис-заедница значи силна економија!

Генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, панелист на Втората годишна меѓународна конференција на Министерството за финансии „Скопски економски и финансиски форум – СЕФФ“ Ако 20...

Мукаетов останува на чело на РФМ

Актуелниот претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов ќе продолжи да ја извршува функцијата и покрај неодамнешните најави за негово повлекување. Мукаетов на...

Со подмладен состав на „Трофеј Карпати“

Во женскиот ракомет ситуацијата воопшто не е розова и затоа е потребен посериозен ангажман, истакна меѓу другото претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, на вчерашниот...

Вработените во „Алкалоид“ донираа 1,2 милиони денари за борба против загадувањето

  Вработените во „Алкалоид“ и нивните семејства денеска на деветиот по ред хуманитарен донаторски хепенинг собраа околу 1,2 милиони денари, пари кои ќе бидат донирани...

Мукаетов: Поразите се дел од спортот, но не смеат да нѐ...

Покрај извештајот за сработеното во 2018 година, главна тема на собранието на РФМ беше изборот на нов селектор, при што Мукаетов изјави дека новиот...