Ознака: женска ракометна репрезентација

Симовски повеќе не е селектор на женската ракометна репрезентација

По двата порази од Романија во бараж-двомечот за пласман на Светското Првенство во Шпанија, Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) со сопштение на нејзината интернет-страница...

Романките пресилни за Македонија

Женската ракометна репрезентација на Македонија претрпе уште еден пораз од Романија, овој пат во Скопје со 20-35, со што не успеа да се пласира...

Македонија немаше решение за Неагу

Женската ракометна репрезентација на Македонија е поразена на гостувањето кај Романија со 22-33 (11-15), во првиот меч од баражот за пласман на Светското првенство...

Ракометарките ќе играат против Романија во баражот за Светското првенство

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра против Романија во баражот за Светското првенство што ќе се одржи годинава во Шпанија. Првиот натпревар ќе се...

Македонија со максимални три победи го заврши квалификацискиот турнир во Скопје

Женската ракометна репрезентација на Македонија го заврши квалификацискиот турнир за пласман во баражот за Светското првенство (СП) со максимални три победи, откако денеска ја...

Македонија обезбеди бараж за Мундијалот со убедливата победа над Литванија

Женската ракометна репрезентација на Македонија обезбеди учество во баражот за пласман на Светското првенство во Шпанија кое ќе се одржи годинава, откако убедливо ја...

Македонија лесно се справи со Исланд отворајќи го патот кон баражот...

Женската ракометна репрезентација на Македонија го совлада Исланд со 24-17 во денешниот меч одигран во СЦ „Борис Трајковски“, во рамки на квалификациите за пласман...