Ознака: ЕХФ шампионат

Четворица македонски кадети во олстар тимот на ЕХФ шампионатот во Рига

Македонската машката кадетска репрезентација го освои ЕХФ шампионатот во  Летонија, откако триумфираше во финалето против селекцијата на Швајцарија, со 24-22. Место во олстар тимот на...

Кадетите го освоија ЕХФ-шампионатот и обезбедија пласман на ЕП и СП

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија е победник на ЕХФ шампионатот во Летонија откако во драматичното финале славеше над селекцијата на Швајцарија со 24-22. Со триумфот...

Македонските кадети изборија финале на ЕХФ шампионатот во Летонија

Ракометарите на Македонија до 18 години ќе играат во финалето на ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија откако денес славеа убедлив триумф над Луксембург со...

Кадетите атакуваат кон дивизија А

РАКОМЕТ - ЕХФ-ШАМПИОНАТ ВО СКОПЈЕ Со денешниот меч против селекцијата на Грција, македонската машка кадетска ракометна репрезентација (ракометари до 19 години) ќе ја започне трката...

Македонија со нова можност за влез во дивизијата А на ЕП

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) уште еднаш ја доби довербата од Европската ракометна федерација (ЕХФ) за организација на ЕХФ-шампионат за ракометари до 18 години,...

Светското првенство утеха за македонските кадети

По полуфиналниот пораз од Грузија, 30-32, Македонија синоќа во малото финале по вторпат на ЕП, дивизија б се сретна со Швајцарија По петте победи во...

Кизиќ: Имаме и желба и мотив да се надигруваме со секого

Македонската машка ракометна репрезентација до 18 години, денес (17.30 ч.), во Тбилиси, Грузија, ќе ги одмери силите со своите врсници од Белорусија, во полуфиналниот...

Кадетите супериорни и против Естонија

Македонската машка ракометна репрезентација (до 18 години) со максимални пет победи во пет натпревари ја заврши групната фаза на ЕХФ-шампионатот од дивизијата Б што...

Брестовац: Во полуфиналето ја очекувам нашата најдобра игра досега

Македонските ракометни кадети со четвртата победа во низа, овој пат над Швајцарија (32-31), сосема заслужено се најдоа на челната позиција (група А) на ЕП...

Кадетите полуфиналисти на ЕХФ-шампионатот

Македонските ракометни кадети (18 год.) со гол во последната секунда ги победија своите врсници од Фарски Острови со 30-29, следен противник е Швајцарија Одбранетиот седмерец...