Ознака: „Еуростандард банка“

Костовски ги повика институциите да се вклучат во истрагата за стечајот...

Сопственикот и најголем акционер на Еуростандард банка, Трифун Костовски, упати нов јавен повик во кој овојпат бара институциите да се вклучат во истрагата за...

Побарувањата од Еуростандард банка, со исклучок на депозитите, треба да се...

Соопштение за физичките и правните лица коишто биле клиенти на Еуростандард банка Стечајниот управник на Еуростандард банка, Душко Тодевски, преку соопштение испрати информации за oбесштетувањето...

Костовски бара поддршка за повлекување на одлуката за стечај на Еуростандард...

Сопственикот и најголем акционер на Еуростандард банка, Трифун Костовски, упати јавен повик во кој бара поддршка за повлекување на одлуката на Народна Банка на...

ДКСК: Кај Ангеловска нема кривична одговорност, но прописите мора да се...

Државната комисија за спречување на корупција не утврдува кривична одговорност, но од етички аспект го покренува прашањето од високо ниво и ќе препорача да...

Антикорупциска ќе испитува дали има судир на интереси кај министерката Ангеловска

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) ќе испитува дали има судир на интереси во врска со постапувањето на министерката за финансии Нина Ангеловска со...

Закажано првото рочиште за стечајната постапка за Еуростандард банка

Стечајната постапка над должникот Еуростандард банка АД Скопје му е доверена на стечајниот управник Душко Тодевски од Скопје. Првото рочиште за испитување и утврдување...

Ангеловска: Не знаев за пропаѓањето на Еуростандард банка

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, денеска преку соопштение повторно ги демантира, како што вели, пласираните невистини во врска со нејзино наводно повлекување на средства...

НБРСМ: Сите мерки што ги презедовме за Еуростандард банка беа за...

Народната банка соопшти дека во врска со, како што наведува, невистините и клеветите изнесени од страна на сопствениците на Еуростандард банка АД Скопје, во...

НБРСМ: Дозволата на Еуростандард банкa е укината на 12 август

Народната банка информира дека документот кој се споделува во социјалните медиуми во однос на датумот на укинување на дозволата за основање и работење на...

Костовски за „Еуростандард“: Погрешивме со изборот на Управниот одбор, нè наместија

Бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на „Еуростандард банка“ го обвинува Управниот одбор за пропаѓањето на банката. Тој на денешната прес-конференција, заедно со неговиот син најавија дека...