Ознака: Емил Павлов

Каратистот Павлов во Каиро по норма за Европски игри

Најдобриот македонски каратист и репрезентативец Емил Павлов, утре напладне ќе настапи на престижната Премиер-лига во карате, која ќе се одржи во египетскиот град Каиро....

Павлов се закити со сребро на Светското првенство во карате

Најдобриот македонски каратист, Емил Павлов го освои сребрениот медал во категоријата до 67 килограми на Светското првенство во Дубаи, откако во финалето беше поразен...

Каратистите без олимписка норма за Токио

Татамите во Париз не беа среќни за седумината македонски претставници на Олимпискиот квалификациски турнир, кој претставуваше и последен филтер за оние каратисти, кои сакаа...

Не стравувам од никого на татамите

Со мојот тренер Сашко Арсовски ги анализираме моите евентуални противници и во таа насока вежбаме различни тактики, за да бидам што е можно поподготвен...

Бронзен медал за Павлов во Истанбул

КАРАТЕ - ПРЕМИЕР-ЛИГА Презадоволен сум од настапот во Истанбул, кој го оценувам како многу успешен. Почнав таму каде што завршив пред почетокот на ковид-19, со...

Имам квалитет да бидам дел од ЛОИ во Токио

ЕМИЛ ПАВЛОВ, КАРАТИСТ На олимписките квалификации во Париз, пред сѐ, ќе биде решавачка мојата подготвеност, оти кога сум добро подготвен можам да ги победам сите,...

Павлов напредуваше 11 места на листата за пласман на ЛОИ

По триумфот на престижната Премиер-лига во Салцбург, Павлов е на 18-то место на листата за пласман на ЛОИ. Следните предизвици во март се уште...

Павлов утре се бори за злато

Најдобриот македонски каратист и двократен европски првак во борби Емил Павлов (категорија до 60 кг) утре ќе се бори за златен медал во престижната...

Макпетрол најтрофеен на Првенството на Македонија

Макпетрол е најуспешниот карате-клуб на Сениорското првенство на Македонија, кое се одржа викендов во Скопје, со вкупно 12 освоени медали (седум златни, еден сребрен...

Каратистите се во Мадрид по нови олимписки бодови

Во Мадрид очекувам, пред сѐ, да го дадам својот максимум и да имам добар настап. А ако се случи тоа, сигурен сум дека ќе...