Ознака: дуел

Македонија го почнува шестиот настап на ЕП со дуел со Црна...

РАКОМЕТ - УТРЕ ВО СЛОВЕНИЈА ПОЧНУВА ЈУНИОРСКОТО ЕП 2024 Македонија во групата А ќе игра и со Хрватска и со Австрија. Првопласираните селекции од шесте...

Ветераните на Тетово и Скопје 72 одиграа нерешено

ШАХ - ПРИЈАТЕЛСКИ ДВОМЕЧ Во Тетово се одржа пријателски шаховски двомеч помеѓу шаховските ветерани од Тетово и шаховскиот клуб на ветерани Скопје 72, кој се...

Македонија подготвена за петти триумф

Ние си ја знаеме нашата игра, па со мали промени во тактиката мислам дека ќе славиме уште во Словачка, за првото место, кое нѐ...

Сити – Јунајтед дуел на играчи вредни повеќе од милијарда евра

ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА В недела (15 ч.), на стадионот „Етихад“, ќе се игра првото градско дерби сезонава, Манчестер сити - Манчестер јунајтед, 188. по ред На...

Кошаркарите на контролен дуел против Црна Гора

Мечот во Бар ќе биде единствена проверка пред почетокот на претквалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2025 ПО ПОДГОТОВКИТЕ ВО МАВРОВО Машката сениорска кошаркарска репрезентација на...

Дуел што требаше да биде за иднината

Од политичари од тој калибар и наедно лидери на најголемите политички партии во државата се очекуваше да дадат своја визија и стратегиски размислувања како...

Ангеловски: Ги оствариме целите, сега со сите мисли кон новиот дуел...

Македонија повторно ремизира со Грузија, 1-1, во 4-то коло на второто издание на Лигата на нации, лига Ц. На 12 ноември, пак, Македонија ќе...

Заев и Мицкоски во дуел, ама сложни дека треба да се...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на МТВ истакна дека се што е поврзано со случајот...

Мицкоски за дуелот: Се забавував додека разговарав со Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не даде оценка за вчерашниот предизборен ТВ дуел со политичкиот противник, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, туку вели дека...

Повторно дуел Словенија – Русија, овој пат во четврт-финалето

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која...