Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25035)

Внимателно на интернет, се шири мрежата за детска порнографија

Откако започна пандемијата, сексуалните делинквенти имаат повеќе време да отвораат и да администрираат форуми каде што ќе можат да споделуваат содржини од областа на...

Неразумностите не може да се решаваат на грбот на Унијата

Каков е ставот на меѓународната заедница по испратениот меморандум од Софија до земјите-членки на Европската Унија, во однос на спорот наметнат од Бугарија, и...

Спортски вести

ФУДБАЛ Дожд од голови во Англија и во Германија Викендов во некои од најсилните пет домашни европски фудбалски првенства беше забележана ретко видена ефикасност. Во Англија,...

Се загуби предноста на домашниот терен

Во првите две кола до синоќа се одиграа 16 меча, на кои гостите забележаа 10 победи и шест порази. Викендов го обележија Сон, со...

Разговори за децата, книгата и музиката

Во библиотеката „Искра“ во Кочани Во дворот на библиотеката „Искра“ во Кочани, минатата недела се славеше литературата за најмладите читатели со манифестацијата „Фестивал на децата,...

ФИБА го смени системот на квалификации, ќе се игра турнирски

Ако говориме за кошаркарскиот дел, сигурно е дека за нас е подобро средбите да се играат на неутрален терен. Иако, се разбира, е можно...

Детски гласови за убав, спокоен и достоен свет за сите

Се одржа првата поетска манифестација за млади таленти во Ресен По повод 76-годишнината од ослободувањето на градот Ресен и првиот роденден на здружението „Жар Преспа“,...

Кастратовиќ: Верувам во квалитетот, искуството и желбата на ракометарите

Направивме темелна анализа на противничкиот тим и ги разработивме сите елементи на игра, кои сметам дека би ни биле корисни во градењето на нашата...

Денеска почнува фестивалот на претстави за деца „Малиот принц“

Во Штип На платото пред домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, од денеска до 24 септември, ќе се одржи годинашното издание на фестивалот на...

Научете ги децата да го негуваат пријателството

Рецептот за успешно пријателство е мешавина од внимание, искреност, љубов и безрезервна поддршка. Пријатели се оние луѓе со кои ги имаш најубавите спомени, кои...