Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25002)

Ќе продолжи ли доминацијата на шпанските и на англиските тимови во...

Во последните 10 години победувале екипи од Шпанија, Англија и од Португалија Во Лига Европа (ЛЕ) во рамките на фајналејт-турнирот вечерва и утревечер ќе се...

Борец ја почна новата сезона со победа над Вардар

Фудбалерите на велешки Борец со триумф на гости над Вардар, од 1-0, ја почнаа новата 2020/2021 сезона во Првата лига на Македонија. Стрелец на...

Меси и Барселона против Баерн и Левандовски во четврт-финалето

Во осминафиналето Барселона со елиминира Наполи, Баерн беше убедлив против Челси, а на завршниот фајналејт-турнир во Лисабон се пласираа Манчестер сити и Лион, кои...

Ако е виновен Шарко, зошто дрва и камења по Марко?!

Време е енергетските компании да размислат за подобрување на ефикасноста во своето работење, елиминирање на сите непотребни трошоци, особено трошоци што не се суштински...

Жали ја нацијата!

Не, насловот не е жалопојка за нашата нација, туку е наслов на една извонредна книга посветена на Либан. Тој извира од стиховите на најголемиот...

Зошто не се срамиме од себеси

Во „Браќа Карамазови“ старецот Зосима објаснува кој вид луѓе се најлоши и тој најгоре, највисоко на таа скала, ги реди оние што си веруваат...