Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25002)

Коронавирусот му застана на патот на Кениецот Кипруто

Олимпискиот и светски првак на 3.000 метри со пречки, Кениецот Конселсус Кипруто е позитивен на тестот за коронавирус и ќе го пропушти отворањето на...

Паднаа неколку дрвја низ градот

Поројниот дожд што изминатите денови ја зафати метрополата предизвика паѓање на повеќе дрвја низ градот. Завчеравечер едно големо дрво падна на улицата Грујица Војвода...

Скопјани незаинтересирани за чистење оџаци

Генерално, заинтересираноста за оваа мерка е ниска, не сме задоволни од резултатите и за таа цел секоја недела преку соопштенија до јавноста и објави...

Серена Вилијамс ќе настапи на САД опен и на Ролан Гарос

Супер е да се игра тенис, тоа е мојот живот, моето здравје и тоа што сакам да бидам во моментов, вели Серена Вилијамс, победничката...

Коментирањето судски пресуди (не) значи мешање во внатрешните работи

Дали јавното „дипломатско“ поздравување на сѐ уште необјавена (и неправосилна) судска пресуда е директно мешање во независноста на македонскиот правосуден систем или, пак, стимул...

Норвежанецот Сагосен со најдобар трансфер сезонава

Сагосен (24) сезонава беше избран за МВП на францускиот шампионат, а беше дел и од олстар-тимовите на СП во Германија и во Данска во...

Ефикасна вакцина против злоупотреби на државни функционери?

Иако од сите страни на политичкиот амбиент доаѓаат ветувања за решителност во борбата против општествените девијации, особено за оние што се генерирани од поединци...

Се стеснува списокот на најдобрите во НБА-лигата

Словенецот Лука Дончиќ е меѓу оние кошаркари што остварија најголем напредок сезонава и ќе конкурира токму за таа награда Познати се финалистите во НБА-лигата (по...

Меси спие на антикорона-душек, кој неутрализира 99,84 отсто од вирусот!?

Душекот е специјално дизајниран за да ги неутрализира вирусите, бактериите и другите невидливи извори на инфекција, а неодамна го добил на подарок Аргентинскиот фудбалер Лионел...

Петте највредни фудбалери во Ла лига

Според шпанска „Марка“, моментално на првото место убедливо води Аргентинецот Лионел Меси со пазарна вредност од 112 милиони евра, пред Французинот Антоан Гризман со...