Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24348)

Трамп сепак ќе се сретне со Ким во Сингапур?

Многу добро се подготвуваме во врска со средбата на врвот со Северна Кореја. Сѐ се одвива убаво. Ќе видиме на 12 јуни во Сингапур....

Изложба на кучиња од расата караман

Прастарата македонска раса караман, која беше пред исчезнување, со помош на Кинолошкиот сојуз на Македонија се враќа на кинолошката сцена Вчера се одржа деветтата државна...

Ја имаме првата банка во која миленичињата се добредојдени

Ние сме свесни дека домашните миленичиња се третираат како дел од семејството и заслужуваат да имаат дозволен пристап во нашите простории, велат од Шпаркасе...

Ричардсон го упати најсилниот шут

На завршниот фајнафор-турнир во Келн, првпат беше лансирана паметната топка на брендот „Селект“, која во внатрешноста има чипови, кои читаат различни параметри и комплетираат...

Киксови, голови, солзи – Реал повторно на врвот на Европа

Во финалето на годинашната Лига на шампионите (ЛШ) во Киев, Реал Мадрид го победи Ливерпул со 3-1 и со тоа испиша нова страница во...

Симевски: Благодарност до АМС за поддршката

Како плод на повеќегодишната ракометна експанзија во државава, Агенцијата за млади и спорт (АМС), како вистински закрилник на македонскиот спорт, минатата година го почна...

Сѐ за лајк, сѐ за возбудување

Љубителите на екстремните спортови се на различна возраст, образование, социјален статус. И во Македонија сѐ повеќе млади, но и повозрасни, се занимаваат со екстремни...

Лазаров рекордер и по постигнати голови на фајналфор-турнирите

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров, е херојот на Нант и еден од најзаслужните за пласманот...

Вардар се збогува од титулата, Европа има нов првак

Во полуфиналниот дуел Вардар загуби од Монпелје со 27-28, додека дебитантот Нант го совлада ПСЖ со 32-28. Во вчерашното финале играа Нант и Монпелје,...