Ознака: градежни работи

Не запира инфраструктурниот бум во Кичево

Во Кичево интензивно се работи на градската инфраструктура, како и на инфраструктурата во повеќето селски населби, и покрај економската криза. Во овој момент Кичево...

Дваесет и четиригодишно момче почина по пад при градежни работи

Починал дваесет и четиригодишен кичевчанец кој паднал при изведување градежни работи со градежна машина во дворот на Н.Г. (69) од селото Србица. - Во ОВР...

Градот Скопје бара трпение додека траат градежните работи на улиците

Градот Скопје продолжува да гради со засилено темпо и ја почна летната градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари. Во...

Сквер Јадран ќе добие нов лик

Уредувањето на Сквер Јадран, во центарот на градот, е во целосна согласност со тенденцијата на Град Скопје да ослободи и да уреди колку што...

Сугарески: Капиталните инвестиции не запираат и во време на пандемија

Капиталните инвестиции не запираат и во време на оваа пандемија, проектите се во тек, а градежните работи се одвиваат непречно. Имаме добра реализација на...

Скопјанец почина откако се повредил извршувајќи градежни работи

Четириесетгодишник од селото Шишево, скопско, бил донесен со повреди на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, по што починал. Од МВР информираат дека тој се повредил извршувајќи...

Завршени градежни работи за изградба на Центарот за опоравување од катастрофи...

Завршија градежните работи за изградба на Центарот за опоравување од катастрофи и обезбедување на континуитет со работата во Прилеп (ИКТ Центар), што е во...

Линиите 19 и 20 со променет режим

Поради изведување градежни работи на улицата Индира Ганди во населбата Шуто Оризари, денеска од 22 до 5 часот утре, в недела, оваа сообраќајница ќе...

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Партизански одреди

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен сообраќаен...

Градежни активности на автопатот од Скопје кон Велес

На автопатот А1 од Скопје кон Велес, денеска, на делот помеѓу Башино село и Штипска клучка, ќе се изведуваат градежни активности. АМСМ јави дека поради...