Ознака: време

Работи што можете да ги добиете бесплатно за време на летот

Оброците, бесплатниот чекиран багаж, удобниот простор за нозете во голема мера не се достапни за патниците што плаќаат билети во економска класа на летовите....

Какво време нѐ очекува

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, на места пообилни и поројни, проследени со појава на грмежи и...

Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во...

Време е за промени! (2)

Низ кратка анализа на минатото се идентификуваат научените лекции, клучните прашања или грешки, од кои ВМРО-ДПМНЕ треба да извлече поука: корупција, демократија и слобода...

Бројот на учесниците пополнет за рекордно време

Квалитетот и посветеноста што ги испорачува кампот се препознаени од страна на децата и нивните родители, а организаторот најавува уште поквалитетни содржини на кампот...

Време е за промени!

Веројатно главната критика од политичките ривали ќе биде дека ВМРО-ДПМНЕ не може да донесе промени, бидејќи самото ВМРО-ДПМНЕ не е променето. За да се...

Од утре попладне обилни врнежи со локално невреме, снег на планините...

Под влијание на циклонска активност утре попладне и во вторник ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат обилни, од 20 до 40...

Сончево и топло, од утре дожд

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Во планинските региони ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе...

Какво време нè очекува

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Доаѓа дождлив викенд, знаеме ли да возиме на дождливо време?

Вистината е дека возењето на дожд, како и возењето на ладно време, може да биде сериозен предизвик дури и за најискусните возачи. Се зголемува...