Ознака: временска прогноза

Променливо време, дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер,...

Продолжува сончевото и топло време

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд...

Сончево и топло време со температурa до 28 степени

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од...

Сончево време со температура до 26 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16...

Попладне зголемување на облачноста и услови за локален дожд

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе...

Сончево со локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од...

Сончево и потопло време, температурата до 21 степен

Сончево и потопло, температурата до 21 степен Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала облачност, поизразена на запад и со слаб до...

Сончево време со температура до 17 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно со повремен дожд и снег на планините

Времето денеска ќе биде променливо облачно време со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринските температури ќе...