Ознака: вонредни состојби

БРИКС апелира за поголема соработка во справувањето со природните катастрофи

Поттикнување на напорите за зајакнување на меѓусебните врски во случај на вонредни состојби Меѓу клучните сектори каде што земјите од БРИКС планираат да ја зголемат...

Меркел: Пандeмијата и климатските промени ќе доведат до нови вонредни состојби

Германската канцеларка Ангела Меркел, во видео-порака денеска предупреди за влошената хуманитарна состојба низ целиот свет и нагласи дека пандемијата на коронавирус и глобалното затоплување...

Куршуми, тепање, солзавец и дезинфекција со средство за белење

Најекстремни карантински мерки во светот Државите во светот воведоа различни карантински мерки во обид да го спречат ширењето на коронавирусот, а милијарди луѓе во моментов...