Ознака: видеоспот

„Фанк шуи“ со нов видеоспот за песната „Никогаш пак“

Македонскиот бенд „Фанк шуи“ ја обележи 2023 година со над 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, Виена, Гронинген, Белград, Нови Сад, Загреб...

Видео: „Авелина“ го претстави видеоспотот за песната „Темна Гора“

Неофолк составот „Авелина“ го претстави новиот видеоспот за песната „Темна Гора“. https://www.youtube.com/watch?v=ddKxGF9yC0Y Бендот, кој почна како соло-проект на Сара Александровска, создава музика што ги поврзува традицијата...

Лара, Јован и Ирина со „Животот е пред мене“ ќе учествуваат...

Македонската телевизија вчера го претстави видеоспотот за песната која годинава ќе нè претставува на 20-то издание на „Јуниорскиот евросонг“. Лара, Јован и Ирина со песната...

„Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинис со најдолгиот видеоспот на сите...

Американската рок група „Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинисовата книга на рекорди со  со најдолгото музичко видео на сите времиња. Групата во јуни ги повика...

Никола Зачески од Австралија ѝ посвети песна на Македонија

Неколку месеци траеја подготовките за реализацијата на првиот поп сингл на Никола Зачески, кој дипломирал на музичката академија во Скопје, отсек соло пеење. Пријателите,...

„Фанк Шуи“ го сними својот „Крик“

По неколкуте успешни настапи летово, ексклузивците на продукцијата „Авалон“, момците од групата „Фанк Шуи“, деновиве го реализираа својот најнов видеоспот за песна „Крик“. Видеозаписот го...